Wrestling

Saturday Dec 17 @ UVA Wise
1) Grundy 212
2) Rural Retreat 179
3) Graham 154
4) Central Wise 147.5
5) Abingdon 139
6) Floyd County 136
7) Castlewood 123
8) Chilhowie 106.5
9) Daniel Boone 73
10) Glenvar 64
11) Virginia 61.5
12) Richlands 61

Northwood Invitational

Big Red Classic

Hogoheegee Tournament

GROUP A TOURNAMAENT
1. 161.5 Grundy,
2. 158.5 Manassas Park,
3. 90.5 Rural Retreat,
4. 89 Stonewall Jackson,
5. 84.5 Northampton,
6. 83 Strasburg,
7. 67.5 Parry McCluer,
8. 59 Central,
9. 55 Eastside,
10. 49.5 James River,

11. 48 Mathews,
12. 45.5 George Mason,
13. 44 Arcadia, Clarke County, Stuarts Draft,
16. 42 Buffalo Gap,
17. 39 East Rockingham,
18. 38 Galax,
19. 36 Floyd County,
20. 34.5 John I Burton, Radford,

22. 33.5 William Monroe,
23. 32 Lee,
24. 31.5 Glenvar,
25. 30 George Wythe,
26. 29 Washington and Lee,
27. 28 Madison County,
28. 24.5 Graham,
29. 24 Central-Woodstock,
30. 21 Chilhowie, Holston,

32. 20 Chatham, Nottoway,
34. 16 King William,
35. 14.5 Northumberland,
36. 14 Virginia High,
37. 11 Castlewood, Lancaster,
39. 10 Riverheads,
40. 9 John Battle,

41. 8 Appomattox, Franklin,
43. 7.5 Rappahannock County,
44. 7 Patrick Henry,
45. 6 Amelia County,
46. 4 Middlesex, Sussex Central
48. 3 Nandua
49. 2 Covington, Cumberland, Union
52. 0 Essex, Lebanon, Northwood, Randolph-Henry

1st place

106 Lbs: Corbin Woods (Parry McCluer) d. Hunter Dean (Strasburg), 5-1
113 Lbs: Nick Campbell (Strasburg) d. Fabian Rodriguez (Manassas Park), 7-3
120 Lbs: Sean Donnelly (Radford) d. Austin Compton (Grundy), 11-6
126 Lbs: Casey Paglia (Northampton) d. Adam Davis (Stuarts Draft), 5-3
132 Lbs: Justin Street (Grundy) p. Skylar Wolf (Central-Woodstock), 2:21
138 Lbs: Trey Smith (Grundy) d. Marcus Clements (Chatham), 9-6
145 Lbs: Colby Dean (John I. Burton) d. Myles Carlos (Manassas Park), 5-3
152 Lbs: Daniel Sivinski (East Rockingham) def. Joe Nappi (Clarke County), injury default
160 Lbs: Zac Richey (Buffalo Gap) d. Ze'ev Lailari (George Mason), 3-2
170 Lbs: Tyler McClanahan (Grundy) md. Cory Williams (Rural Retreat), 13-0
182 Lbs: Sam Davis (Stuarts Draft) p. Derek Yates (Rural Retreat), 5:10
195 Lbs: Ricky Tisinger (Stonewall Jackson) d. Doug Sizemore (William Monroe) 3-2, 3 OT
220 Lbs: James Pavik (Mathews) p. Jake McCowan (Grundy), 5:32
285 Lbs: Lucas Ryan (Stonewall Jackson) p. Trevor Belcher (Eastside), 3:03

3rd place

106 : Gilbert Rodriguez (Manassas Park) d. Kyle Biesecker (William Monroe), 6-4
113 : Kainan Clark (Parry McCluer) d. T.J. Mitchell (Rural Retreat), 4-2
120 : Danny Seidita (George Mason) d. Ember Gaitan (Manassas Park), 8-1
126 : Kent Cadle (Manassas Park) p. Caleb Lafferty (Nottoway), 2:53
132 : Dale Conner (Floyd County) d. Marvin Escobar (Manassas Park), 5-2
138 : Tyler Haynie (Glenvar) p. Todd Dean (Strasburg), 2:36
145 : Nathan Tomlin (Parry McCluer) p. Joe Crum (Virginia), 1:26
152 : Isaiah Baker (Manassas Park) d. Cole Lowe (Holston), 10-9
160 : Anthony Jewett (Madison County) d. Corey Burgan (Lee), 4-2
170 : Treavor Hedrick (Buffalo Gap) d. Ryan Pugh (Stonewall Jackson), 9-3
182 : Dillion Mathews (Arcadia) md. Steven Salinas (Stonewall Jackson), 10-2
195 : Kensey Hankins (Grundy) d. Drew Collins (Central), 3-2, OT
220 : Kenny Sluss (Central) p. Ian Batterson (James River), 2:21
285 : Christian Robbins (Lee) p. Laquan Hairston (Northampton), 4:21

5th place

106 : Dustin Hargerman (Graham) p. Austin Hurley (Grundy), 2:39
113 : Ryan Bono (Northampton) p. Moses Oviedo (Washington and Lee), 4:03
120 : Michael Capone (Strasburg) p. Justin Peters (Central), 3:35
126 : Jose Rojas (Galax) d. Luke Arney (James River), 7-1
132 : Dakota Snider (Rural Retreat) p. Tyler Matthews (Galax), 3:48
138 : Fraqual Butler (Northampton) p. Doug Williams (George Wythe), 4:11
145 : Johnny Longerbeam (Clarke County) d. Alborz Alaeddini (George Mason), 4-3
152 : Alex Burke (Glenvar) md. Jeff Foster (Madison County), 15-5
160 : Kyle King (James River) md. Logan Dean (John I Burton), 9-1
170 : Osmin Flores (Manassas Park) d. Jeremy Mullins (Eastside), 9-6
182 : Marcus Munoz (East Rockingham) def. Frankie Shalabi (Galax), FORFEIT
195 : Jonathan Turpin (George Wythe) d. Ryan Justus (Rural Retreat), 10-4
220 : Corey Jenkins (Manassas Park) d. Eric McDaniel (Floyd County), 3-0
285 : Grayson Jackson (Chilhowie) def. Franklin Miller (Riverheads), INJURY DEFAULT

7th place

106 : Charlie Demarino (Northampton) p. Raskey Dejesus (Washington and Lee), :21
113 : Caleb Miller (Mathews) d. Guido Marasco (Clarke County), 6-0
120 : Wes Gibson (Castlewood) d. Malik McCaskill (Northampton), 3-1
126 : Jordan Goff (Floyd County) d. Austin Short (Appomattox), 5-3
132 : Dylan Hitt (Rappahannock County) d. Aaron Curry (Northumberland), 8-3
138 : Mark Nelson (Arcadia) p. William Jackson (Northumberland), 4:25
145 : Derek Farris (Chilhowie) d. Channing Elswick (Grundy), 5-1
152 : Michael Clayton (Washington and Lee) p. Jeremy Fisher (John Battle), 1:12
160 : Ben Wallace (Clarke County) p. Billy Bower (Mathews), 1:23
170 : Nick Pisano (King William) d. Brad Brooks (Central), 9-7
182 : Chandler Cole (Eastside) p. Charles Taylor (Amelia County), 4:51
195 : Emmanuel Ricks, Franlin md. Victor Rodriguez (Arcadia), 16-3
220 : Chaz Sizemore (Galax) d. Heath Hughes (Eastside), 4-2
285 : Everette Vest (Graham) d. Cody Morgan (Radford), 6-3